Porozmawiajmy o aplikacjach

Zacznijmy od "pierwszego wrażenia". Otóż wyglądem ani funkcjonalnością  prawie w ogóle się nie różnią.

Aplikację webową można uruchomić poprzez przeglądarkę internetową na każdym nośniku (Oczywiście potrzebujemy do tego internet), niezależnie czy będzie to smartphone, tablet czy komputer. Aplikacja mobilna na tym ostatnim niestety nie zadziała 😉

Przewagą aplikacji webowej jest także to, że nie jest uzależniona od żadnego systemu, nie trzeba jej instalować czy pobierać ani także aktualizować ( co w przypadku aplikacji mobilnych zajmuje trochę miejsca w pamięci urządzenia. A jeśli korzystamy z wielu aplikacji… no cóż, robi się ciasno).

Od strony deweloperskiej, koszt budowy, utrzymania i aktualizacji aplikacji mobilnej jest znacznie wyższy niż webowej. Zwłaszcza jeśli licencjonujemy aplikację na kilku platformach.  Aplikacja webowa działa niezależnie od systemu (Apple, Android, Windows czy MAC). Aplikacja mobilna musi uzyskać oddzielnie licencję na każdy z nich, a proces ten często jest długi i nie zawsze zwieńczony sukcesem.

Blogi, e-sklepy, ankiety, fora, gry on-line są to przykłady aplikacji webowych.

Podsumowując, główne zalety aplikacji webowych to: autonomiczność, łatwość w obsłudze, możliwość łatwej rozbudowy, bezpieczeństwo.

Jeżeli masz jakieś pytania? Potrzebujesz takiej aplikacji? Skontaktuj się z nami.